• — Հոգատարություն և անվտանգություն
Եթե պլանները փոխվել են և չեք պատրաստվում օգտվել մեր ծառայություններից, բայց արդեն վճարել եք, անհանգստանալու կարիք չկա, մենք կվերադարձնենք ձեզ  գումարը ամբողջությամբ։
Описание
Ժամանում Երևան - Ինդիվիդուալ տրանսֆեր հյուրանոց
Երևան Սիթի Տուր
Վերջերս իր 2807-ամյակը նշած Հայաստանի մայրաքաղաքով ճանապարհորդությունը կսկսվի նրա աշխարհագրական կենտրոնից` Հանրապետության հրապարակից։ Այնուհետև կայցելենք կայարանամերձ հրապարակ, որտեղ գտնվում է Երևանի խորհրդանիշներից մեկը` հայկական էպոսի հերոս Սասունցի Դավիթին նվիրված հուշարձանը։ Այնուհետև, անցնելով Օղակաձև զբոսայգու կողքով, կբարձրանանք Հաղթանակի զբոսայգի, որտեղից բացվում է քաղաքի և բիբլիական Արարատի հետաքրքիր համայնապատկերային տեսարանը:
Օր 2. (10:00-ից ~ 17:00)
Երևանի կոնյակի գործարան* - Էջմիածնի Մայր Տաճար - Սբ. Հռիփսիմե եկեղեցի - Երևան
Սուզվել հայկական կոնյակագործության սրբերի մեջ, փորձել ազնիվ խմիչքի մի քանի տեսակներ, նվիրվել արհեստի գաղտնիքներին, հանդիպել հրեշտակների հետ Երևանի կենտրոնում, հետաքրքիր բաներ իմանալ Ստալինի և Չերչիլի գաղտնի կապի մասին, այն մասին, թե ինչպես է պատրաստվում կոշերային կոնյակը, լսել Էրիվանյան ամրոցի վերածնունդը, անվանական տակառների, կենացների և շատ այլ բաների մասին անհնար կլինի առանց Երևանի կոնյակի գործարան այցելության: Հենց այստեղ է, որ կոնյակը ոչ թե խմում, այլ վայելում են: Միգու՞ցե ֆրանսերեն`շոկոլադով, ռուսերե՞ն` կիտրոնով թե՞ հայերեն` սառը քաղցր դեղձով:  Հիշեք, ինչպես ասում էր Մաքսիմ Գորկին «Գուցե շատ ավելի հեշտ է բարձրանալ Արարատ լեռը քան դուրս գալ «Արարատ» գործարանի նկուղներից»։
Հայաստանի ամենանշանավոր մշակութային և կրոնական կենտրոններից մեկի` Վաղարշապատի սրտում, ինչպես Վատիկանն է Հռոմի կենտրոնում, գտնվում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը: Այն ոչ միայն հայերի հոգևոր մայրաքաղաքն է, այլև աշխարհում առաջին քրիստոնեական եկեղեցին։ Ինչպես հայտնի է, 301 թվականին Հայաստանն աշխարհում առաջինն է քրիստոնեությունը հռչակել պետական կրոն, և հենց նույն թվականին էլ Տրդատ 3-րդ թագավորի օրոք դրվեց տաճարի հիմքի առաջին քարը։
Գառնու Ամրոց - Քարերի սիմֆոնիա - Գեղարդի Վանք - Երևան
Օր 3. (10:00-ից ~ 18:00)
Դիլիջան - Գոշավանք - Երևան
Քաղաքն իսկապես լեգենդար է: Նրա մասին լսել են տասնյակ միլիոնավոր մարդիկ, ովքեր դիտել են մի քանի սերունդների կողմից սիրված «Միմինո» ֆիլմը որը մեծն Ֆրունզիկ Մկրտչյանի դերակատարմամբ, աշխարհում երկրորդ տեղն է զբաղեցնում: Դիլիջանն արդեն վաղուց դարձել է սիրված հանգստավայր, հանգստի, բնակության և նկարիչների, երաժիշտների և այլ ստեղծագործողների ոգեշնչման համար: Եվ դա զարմանալի չէ ՝ անտառապատ լեռներով շրջապատված գեղատեսիլ քաղաքը գտնվում է արգելոցի տարածքում և ունի ազգային պարկի կարգավիճակ: Դիլիջան են մեկնում տարվա ցանկացած ժամանակ ՝ վայելելու «տեղի Շվեյցարիայի» գեղեցկությունը, ճանաչելու մոտակայքում գտնվող միջնադարյան հայկական ճարտարապետության գլուխգործոցները և, իհարկե, բարելավելու առողջությունն մաքուր օդով և հանքային ջրով: Երևանից դեպի Դիլիջան ձգվոլ հարյոուրկիլոմետրանոց ճանապարհը ճանապարհորդների աչերը շռայլորեն շոյում է տեսակների բազմազանությամբ, կլիմայական գոտիների փոփոխության դիտարկմամբ, և, բնականաբար, դիլիջանյան հայտնի սերպանտինով: 12-րդ դարի վերջին կաղնու անտառներով շրջապատված Աղստև գետի կիրճում նշանավոր մտածող, առաջին դատաստանի հեղինակ Մխիթար Գոշը հիմնադրել է Նոր Գետիկ վանքը: Գոշի մահից հետո, XIII դարի ընթացքում, վանական համալիրը կառուցել և անվանել են նրա պատվին ՝ Գոշավանք։ Վանական համալիրը, որը բաղկացած է երեք եկեղեցիներից, մատուռներից, գրապահոցից և Մխիթար Գոշի ավերված դամբարանից, այժմ շատ սիրված է այցելուների և ուխտավորների կողմից: Հարկ է նաև նշել, որ այստեղ է գտնվում հայտնի վարպետ Պավգոսի բացառիկ խաչքարը (խաչ-քարը) ՝  նրբորեն արված «ժանյակավոր» աշխատանքով (1291 թ.), որն իրավմամբ համարվում է Հայաստանի ամենագեղեցիկ խաչքարը:
Օր 4. (10:00-ից ~ 19:00)
Երևան - Խոր Վիրապի վանք
Արենի գինու գործարան - Նորավանք - Երևան
Օր 5.
Խորհուրդ ենք տալիս այցելել Վերնիսաժ և Կենտրոնական շուկա (Վերնիսաժը բաց է ամեն օր, բայց միայն մի փոքր մասն է աշխատում։ Հիմնական մասը աշխատում է շաբաթ-կիրակի):
Ինդիվիդուալ տրանսֆեր օդանավակայան
*Ընկերությունը իրավունք է վերապահում տեղափոխել շրջագայության օրը
Характеристики
Ծառայությունը
Անհատական
Ամսաթիվը
Ցանկացած օր
Հաստատումը
Ակնթարթային
Կանխավճար
10 %
ՆԵՐԱՌՎԱԾ Է ԳՆԻ ՄԵՋ
Մեծահասակ
1
Երեխաներ
Ոչ
Հանդիպում
Այո
Հանդիպում հյուրանոցում
Տրանսֆեր
Տրանսպորտ
3
Մուտքի տոմսեր
Վարպետ. դաս
Գիդ
Հյուրանոց
Ընտրովի
Նախաճաշ
Լանչ
Լանչերի քանակ
Ընթրիք
Չկա
Ջուր մեքենայում
Աջակցություն
Wi-Fi մեքենայում
Ապահովագր.
Ավիատոմսեր
Դուք կարող եք հետաքրքրված լինել
• Դիտված
• Առավել հայտնի
• Զեղչեր
Արագ և ուշադիր
Ձեր ժամանակը մեզ համար շատ կարևոր է, և մենք անկեղծորեն գնահատում ենք մեզ վստահած յուրաքանչյուր րոպեն։ Մենք հասկանում ենք, որ արդյունավետությունը միայն հարմարավետություն չէ, այն հաջող համագործակցության գրավականն է։
Հոգատար և անվտանգ
Մենք իսկապես հոգ ենք տանում ձեր անվտանգության և գաղտնիության մասին։ Մեզ համար կարևոր է, որ դուք ձեզ հարմարավետ և անվտանգ զգաք մեզ հետ ձեր փոխգործակցության յուրաքանչյուր փուլում։
Հարմար և բավարարված
Ահա թե ինչու մենք հաճախորդին դնում ենք առաջին տեղում։ Եթե ​​Ձեզ անհրաժեշտ է փոխհատուցում, խնդրում ենք վստահ լինել, որ մենք կանենք ամեն ինչ՝ խնդիրը հնարավորինս արագ և հարմար լուծելու համար։

Maximum Armenia in 5 days
The journey through the capital of Armenia, which recently celebrated its 2807th anniversary, will begin with its geographical center - Republic Square. After that, we will visit the station square, where one of the symbols of Yerevan is located - a monument to the hero of the medieval Armenian epic, the hero David Sasunsky.  Then, passing by the Ring Boulevard, we will go up to Victory Park, which offers a breathtaking panoramic view of the city and the biblical Ararat.
Day 2. (from 10:00 ~ to 17:00)
Yerevan Brandy Factory*Mother Cathedral of Holy Echmiadzin - St. Hripsime Churche
Plunge into the holiest of holies of the Armenian brandy industry, try several types of truly noble drink, be initiated into the craft's secrets, meet with angels in the heart of Yerevan, and learn a lot of interesting things – about the secret connection between Stalin and Churchill, how kosher cognac is made, the rebirth of the Erivan fortress, nominal barrels, toasts, and much more – you will never be able to if you miss an excursion.  Do you enjoy French cuisine with chocolate? In Russian, with a squeeze of lemon? Or, as the Armenians would say, with cold delicious peaches? But keep in mind what Maxim Gorky said: "It's probably a lot simpler to climb Mount Ararat than it is to ascend from the Ararat plant's cellars."
Day 3. (from 10:00 ~ to 18:00)
Dilijan - Goshavank Monastery - Yerevan
This city is truly legendary. Tens of millions of people who have watched the film "Mimino", beloved by several generations, have heard about it, and of course, everyone is also aware of the water, which, according to the hero of the picture performed by the great Frunzik Mkrtchyan, ranks second in the world. Dilijan has long been a favorite resort, a place of rest, residence and inspiration for artists, musicians and other creators. And this is not surprising – the most picturesque city, surrounded by wooded mountains, is located on the territory of the reserve and has the status of a national park. People go to Dilijan at any time of the year to enjoy the beauty of "local Switzerland", explore the masterpieces of medieval Armenian architecture located nearby and, of course, improve their health with the purest air and healing mineral water. The hundred-kilometer road from Yerevan through Sevan generously rewards travelers with a variety of views, observation of the change of climatic zones, and, of course, the famous Dilijan serpentine. At the end of the XII century, in the gorge of the Aghstev River, surrounded by oak forests, the outstanding thinker, the author of the first law book Mkhitar Gosh founded the monastery of Nor Getik. After the death of Gosha, during the XIII century, the monastery complex was completed and named in his honor – Goshavank. The compact monastery complex, consisting of three churches, chapels, a book depository and the ruined crypt of Mkhitar Gosh, is now very popular and loved by visitors and pilgrims. Separately, it should be noted that there is also a unique khachkar (cross-stone) of the famous master Pavgos – the finest "lace" work (1291), rightfully considered the most beautiful khachkar in Armenia.
Day 4. (from 10:00 ~ to 19:00)
Yerevan - Khor Virap Monastery
Areni Winery - Noravank Monastery - Yerevan
Day 5.
Free time. We recommend visiting: Vernissage and Central Market. (The vernissage is open every day, but only a small part. The main most part works on Saturday-Sunday).
Individual Transfer to the airport
*The company reserves the right to postpone the tour
Let's start on any day convenient for you
10 %
Children
Нет
Transfers
Master classes
Hotel
Optional
Breakfast
Lunches quantity
Insurance
Air tickets
INFORMATION
Airport
Yerevan International Airport "Zvartnots" is located 12 kilometers from the capital. Travel time: 30-40 minutes.