• — Հոգատարություն և անվտանգություն
Եթե պլանները փոխվել են և չեք պատրաստվում օգտվել մեր ծառայություններից, բայց արդեն վճարել եք, անհանգստանալու կարիք չկա, մենք կվերադարձնենք ձեզ  գումարը ամբողջությամբ։
Описание
Ժամանում Երևան - Անհատական տրանսֆեր հյուրանոց
Օր 2. (10:00 ~ 20:00)
Սերգեյ Փարաջանովի Տուն Թանգարան
Խորհրդային կինոռեժիսոր, սցենարիստ և նկարիչ, բազմաթիվ կինոմրցանակների դափնեկիր, Ուկրաինական ԽՍՀՄ և Հայկական ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, համաշխարհային ճանաչում ստացավ Սերգեյ Փարաջանովը «Մոռացված նախնիների ստվերները» և «Նռան գույնը» պաշտամունքային ֆիլմերի նկարահանումից հետո: Հենց դրանց շնորհիվ է, որ ռեժիսորը համարվում է «նոր խորհրդային ալիքի» և «պոետիկ կինեմատոգրաֆի» հիմնադիրներից մեկը:
Ծաղկաձոր լեռնադահուկային համալիր - Կեցառիս վանք - Երևան
Ինչպես կատակում են տեղի բնակիչները, ձմռանը այստեղ գալիս են լեռնադահուկորդները, իսկ ամռանը ՝ լեռնագնացները։ Դատեք ինքներդ: Կեչառիս վանական համալիր, Օրբելի եղբայրների թանգարանը, Լեոնիդ Ենգիբարյանի հուշարձան, երևելի բանաստեղծ Օսիպ Մանդելշտամի տնակը, ի վերջո 35 կմ ընդհանուր երկարությամբ գեղեցիկ լեռնադահուկային մայրուղիներ, և այս ամենը Ծաղկաձորի հայտնի լեռնադահուկային հանգստավայրում: Վերջինիս անունը թարգմանաբար նշանակում է «ծաղիկների հովիտ»:
Օր 3. (09:00 ~ 20:00)
Երևան - Խոր Վիրապի վանք - Արենի գինու գործարան
Նորավանքի վանական համալիր - Տաթևի վանք, Տաթևեր ճոպանուղի - Երևան
Երբ տաղանդավոր վարպետներն ապրում են նման գեղեցիկ հողի վրա, ստացվում է այնպիսի հրաշք, ինչպիսին Տաթևի վանքն է ՝ բնության և ճարտարապետության ներդաշնակության, ոգու և մտքի դրսևորման օրինակ։ Տաթևի վանքը IX-XIII դարերի վանական համալիրն է, որը գտնվում է Որոտան գետի կիրճի ժայռերի վրա, եղել է միջնադարյան Հայաստանի փիլիսոփայական և գիտական մտքի երբեմնի խոշորագույն կենտրոնը։ Վերջերս National Geographic ամսագիրը Տաթևի վանքը ներառել է աշխարհի 10 ամենագեղատեսիլ զբոսաշրջային վայրերի ցանկում: Հատուկ հաճույք է դեպի վանք թռիչքը «Տաթևի թևեր» ճոպանուղով, որն աշխարհում ամենաերկար հետադարձ ճոպանուղին է, վերջինս ձգվում է մինչև 320 մ բարձրության վրա գտնվող կիրճի և բլուրների վրայով:
Օր 4. (10:00 ~ 19:00)
Դիլիջան - Գոշավանք - Երևան
Քաղաքն իսկապես լեգենդար է: Նրա մասին լսել են տասնյակ միլիոնավոր մարդիկ, ովքեր դիտել են մի քանի սերունդների կողմից սիրված «Միմինո» ֆիլմը որը մեծն Ֆրունզիկ Մկրտչյանի դերակատարմամբ, աշխարհում երկրորդ տեղն է զբաղեցնում: Դիլիջանն արդեն վաղուց դարձել է սիրված հանգստավայր, հանգստի, բնակության և նկարիչների, երաժիշտների և այլ ստեղծագործողների ոգեշնչման համար: Եվ դա զարմանալի չէ ՝ անտառապատ լեռներով շրջապատված գեղատեսիլ քաղաքը գտնվում է արգելոցի տարածքում և ունի ազգային պարկի կարգավիճակ: Դիլիջան են մեկնում տարվա ցանկացած ժամանակ ՝ վայելելու «տեղի Շվեյցարիայի» գեղեցկությունը, ճանաչելու մոտակայքում գտնվող միջնադարյան հայկական ճարտարապետության գլուխգործոցները և, իհարկե, բարելավելու առողջությունն մաքուր օդով և հանքային ջրով: Երևանից դեպի Դիլիջան ձգվոլ հարյոուրկիլոմետրանոց ճանապարհը ճանապարհորդների աչերը շռայլորեն շոյում է տեսակների բազմազանությամբ, կլիմայական գոտիների փոփոխության դիտարկմամբ, և, բնականաբար, դիլիջանյան հայտնի սերպանտինով: 12-րդ դարի վերջին կաղնու անտառներով շրջապատված Աղստև գետի կիրճում նշանավոր մտածող, առաջին դատաստանի հեղինակ Մխիթար Գոշը հիմնադրել է Նոր Գետիկ վանքը: Գոշի մահից հետո, XIII դարի ընթացքում, վանական համալիրը կառուցել և անվանել են նրա պատվին ՝ Գոշավանք։ Վանական համալիրը, որը բաղկացած է երեք եկեղեցիներից, մատուռներից, գրապահոցից և Մխիթար Գոշի ավերված դամբարանից, այժմ շատ սիրված է այցելուների և ուխտավորների կողմից: Հարկ է նաև նշել, որ այստեղ է գտնվում հայտնի վարպետ Պավգոսի բացառիկ խաչքարը (խաչ-քարը) ՝  նրբորեն արված «ժանյակավոր» աշխատանքով (1291 թ.), որն իրավմամբ համարվում է Հայաստանի ամենագեղեցիկ խաչքարը:
Օր 5. (10:00 ~ 17:00)
Երևան - Էջմիածնի Մայր Տաճար - Սբ. Հռիփսիմե եկեղեցի
Հայաստանի ամենանշանավոր մշակութային և կրոնական կենտրոններից մեկի` Վաղարշապատի սրտում ՝ ինչպես Վատիկանն է Հռոմի կենտրոնում, գտնվում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը: Այն ոչ միայն հայերի հոգևոր մայրաքաղաքն է, այլև աշխարհում առաջին քրիստոնեական եկեղեցին։ Ինչպես հայտնի է, 301 թվականին Հայաստանն աշխարհում առաջինն է քրիստոնեությունը հռչակել պետական կրոն, և հենց նույն թվականին էլ Տրդատ 3-րդ թագավորի օրոք դրվեց տաճարի հիմքի առաջին քարը։
Գառնու ամրոց - Քարերի սիմֆոնիա - Գեղարդի վանք - Երևան
Օր 6.
Խորհուրդ ենք տալիս այցելել Վերնիսաժ և Կենտրոնական շուկա:
Անհատական տրանսֆեր օդանավակայան
Характеристики
Ծառայությունը
Խմբակային
Ամսաթիվը
Ապրիլի 5-ից 10-ը 2027 թ․
Հաստատումը
Ակնթարթային
Կանխավճար
10 %
ՆԵՐԱՌՎԱԾ Է ԳՆԻ ՄԵՋ
Հանդիպում
Այո
Հանդիպում հյուրանոցում
Տրանսֆեր
Մուտքի տոմսեր
Վարպետ. դաս
Գիդ
Լանչ
Կա
Լանչերի քանակ
4
Ընթրիք
Չկա
Ջուր մեքենայում
Աջակցություն
Wi-Fi մեքենայում
Ապահովագր.
Ոչ
Ավիատոմսեր
ԻՆՖՈՐՄԱՑԻԱ
Վիզա
Для перелета из РФ загранпаспорт не нужен, он потребуется при пересечении наземной границы.
Օդանավակայան
Международный аэропорт Еревана «Звартноц» - находится в 12 километрах от столицы
Դուք կարող եք հետաքրքրված լինել
• Դիտված
• Առավել հայտնի
• Զեղչեր
Արագ և ուշադիր
Ձեր ժամանակը մեզ համար շատ կարևոր է, և մենք անկեղծորեն գնահատում ենք մեզ վստահած յուրաքանչյուր րոպեն։ Մենք հասկանում ենք, որ արդյունավետությունը միայն հարմարավետություն չէ, այն հաջող համագործակցության գրավականն է։
Հոգատար և անվտանգ
Մենք իսկապես հոգ ենք տանում ձեր անվտանգության և գաղտնիության մասին։ Մեզ համար կարևոր է, որ դուք ձեզ հարմարավետ և անվտանգ զգաք մեզ հետ ձեր փոխգործակցության յուրաքանչյուր փուլում։
Հարմար և բավարարված
Ահա թե ինչու մենք հաճախորդին դնում ենք առաջին տեղում։ Եթե ​​Ձեզ անհրաժեշտ է փոխհատուցում, խնդրում ենք վստահ լինել, որ մենք կանենք ամեն ինչ՝ խնդիրը հնարավորինս արագ և հարմար լուծելու համար։

Armenia in 6 days in April (April 5 - 10, 2027)
Soviet film director, screenwriter and artist, the winner of many film awards, People's Artist of the Ukrainian SSR and the Armenian SSR, Sergei Parajanov became world-famous after shooting the cult films "Shadows of Forgotten Ancestors" and "The Color of Pomegranate", thanks to which the director is considered one of the founders of the "new Soviet wave" and "poetic cinema".
Tsaghkadzor Ski Resort - Ketsaris Monastery - Yerevan
As locals joke, in winter it's skiers' time to come here, and in summer – mountaineers'. Look yourself: the Kecharis monastery complex, the Orbeli Brothers Museum, the monument to Leonid Yengibarov, Osip Mandelstam's house, finally (drum roll!) beautiful ski slopes with a total length of more than 35 km – and all this in the popular ski and climatic resort of Tsakhkadzor, which means "valley of flowers" in Armenian.
Day 3. (from 10:00 ~ to 19:00)
Yerevan - Khor Virap - Areni Winery
It is no coincidence that the monastery of Khor Virap ("Deep Dungeon") is considered the most sacred place in Armenia – after all, it was in the prison here that Gregory the Illuminator, who later baptized our country, languished for 13 years. It was here that by the power of faith, by the power of his prayer, he was able to resist death, and then gave Armenia a "new life" - this is how the adoption of Christianity as the state religion will be called after 301. Separately, it's worth noting that a beautiful view opens from Khor Virap: this is the closest point from the symbol of Armenia, the biblical Mount Ararat - only 7 km!.
Noravank Monastery - Tatev Monastery, Ropway Wing of Tatev - Yerevan
When talented craftsmen live on such a beautiful land, it turns out such a miracle as the Tatev Monastery - an example of the harmony of nature and architecture, the manifestation of spirit and thought. Tatev, a monastery complex of the IX-XIII centuries, located on the steep cliffs of the Vorotan River Gorge, was once the largest center of philosophical and scientific thought in medieval Armenia. Not so long ago, the National Geographic magazine included the Tatev Monastery in the list of the 10 most picturesque tourist places in the world. A special pleasure is a flight to the monastery on the Wings of Tatev, the world's longest reversible cable car stretched over the gorge and hills at an altitude of 320 m: 13 minutes of contemplation of the dizzying landscapes of this part of Syunik.
Day 4. (from 10:00 ~ to 18:00)
Dilijan - Goshavank Monastery - Yerevan
This city is truly legendary. Tens of millions of people who have watched the film "Mimino", beloved by several generations, have heard about it, and of course, everyone is also aware of the water, which, according to the hero of the picture performed by the great Frunzik Mkrtchyan, ranks second in the world. Dilijan has long been a favorite resort, a place of rest, residence and inspiration for artists, musicians and other creators. And this is not surprising – the most picturesque city, surrounded by wooded mountains, is located on the territory of the reserve and has the status of a national park. People go to Dilijan at any time of the year to enjoy the beauty of "local Switzerland", explore the masterpieces of medieval Armenian architecture located nearby and, of course, improve their health with the purest air and healing mineral water. The hundred-kilometer road from Yerevan through Sevan generously rewards travelers with a variety of views, observation of the change of climatic zones, and, of course, the famous Dilijan serpentine. At the end of the XII century, in the gorge of the Aghstev River, surrounded by oak forests, the outstanding thinker, the author of the first law book Mkhitar Gosh founded the monastery of Nor Getik. After the death of Gosha, during the XIII century, the monastery complex was completed and named in his honor – Goshavank. The compact monastery complex, consisting of three churches, chapels, a book depository and the ruined crypt of Mkhitar Gosh, is now very popular and loved by visitors and pilgrims. Separately, it should be noted that there is also a unique khachkar (cross-stone) of the famous master Pavgos – the finest "lace" work (1291), rightfully considered the most beautiful khachkar in Armenia.
Day 5. (from 10:00 ~ to 17:00)
Yerevan - Mother Cathedral of Holy Echmiadzin - St. Hripsime Churche
Day 6.
We recommend visiting Vernissage and Central Market. (The vernissage is open every day, but only a small part. The main most part works on Saturday-Sunday).